nur seda akaslan logotype
çocuk odası

2 Çocuklu Oda Dekorasyon Fikirleri

Nur Seda Akaslan

Nur Seda Akaslan

2 çocuklu oda dekorasyonu nasıl olur?

Kahkahaların, kek kokularının eksik olmadığı yaşayan evlerin neşe kaynağı çocuklar… Ailelerin evde en önem verdiği yer çocuk odalarıdır, en iyisini en sağlıklısını isterler. Burası çocukları için oluşturdukları bir konfor alanıdır ve çocukların karakter ya da cinsiyetine göre dizayn edilir. Çok büyük bir eviniz yok ve 2 çocuğunuzun aynı odayı paylaşması gerekiyor, eşit bölünmüş ve dekoratif bir oda istiyorsanız 2 çocuklu oda dekorasyon fikirleri yazımız tam size göre diyebiliriz.

Birden fazla çocuğu olan ebeveynlerin birinci önceliği çocukları arasındaki adaleti eşit olarak sağlayabilmek, birine bir şey yaptıklarında diğerine de onu karşılayacak bir şey yapmak isterler. Peki aynı odayı paylaşacak çocuklar için bir odanın en şık, en güzel ve en modern şekilde dekore edilmesi fikri kulağa nasıl geliyor? Çocuk odası dekorasyon fikirleri için bir uzmandan destek aldığınızda siz sadece isteklerinizi söylersiniz ve sonrasında kahvenizi alır arkanıza yaslanır gerçekleşen muhteşem sonuçları izlersiniz. Uzmanınız sürekli çalıştığı, tanıdığı ve iş kalitesini bildiği ustalarıyla hızlı, ekonomik ve kaliteli işler yapacaktır. Yok ben kendim usta bulurum, kendim uğraşıp zaman harcarım diyorsanız o da bir seçenektir. Her alan için farklı ustalar bulup, fiyat alıp sonrasında iş için uygunluklarını planlamanız gerekir. Elektrikçinin yarın uygunluğu varken, boyacınız olmaz ben bugün boya yapmak zorundayım diyebilir. Bunları organize etmek için harcayacağınız enerjiyi çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmek için harcayabilirsiniz.

Kız ve erkek çocuğu için aynı oda fikirleri

Bir kız ve bir erkek çocuğunuz var ve aynı odayı paylaşmaları gerekiyor. Cinsiyetleri farklı olan çocuklarımızın doğaları gereği renkleri ve fikirleri de ayrı oluyor. Farklı karakterleri seviyor, farklı oyuncaklarla oynuyorlar, farklı renklere ilgi duyarken yatak modellerinde de çok farklı tercihlere sahip oluyor. 2 kız ya da 2 erkek kardeş odaları daha kolay tasarlanıyor gibi gözükse de farklı cinsiyetlerdeki kardeş odaları da 2’li çocuk odası modelleri ile çok şık ve modern dekore edilebilir. Çocuk odası modellerinde yatak yerleştirme konusunda genel olarak tercih edilen ranza yani altlı üstlü yatak ya da yan yana yatak modelleri oluyor. Kız ve erkek çocuklarının kendileri için daha fazla özel alana ihtiyaçları oluyor mümkün olduğu kadar alanlarını keskin çizgilerle ayırmakta fayda var.  Mesela yatak başlarındaki duvarı farklı renkler ve isimlerinin baş harflerini yapabilir araya koyacağınız bir kitaplıkla (kesinlikle duvara monte edilmelidir) yatakları ayırabilirsiniz.

nsa 2 çocuklu oda önerisi

İki erkek çocuğu için aynı oda fikirleri

2 erkek çocuk odası modelleri genel anlamda bire bir olmasa da zevkleri daha birbirine yakın 2 çocuktan bahsettiğimiz için çok ayrılıklara gitmeden tasarlanabilir. Erkek çocukları genelde ranza tarzı yatakları sevdikleri için yerden yüksek yataklar kullanarak hem yerden tasarruf edebilir hem de şık bir tasarım elde edebilirsiniz. Erkek çocuk odalarında dekorasyon fikirleri için tavsiye edebileceğim yukarıda yatak, yatak altlarında çalışma masası alanı, gamer çocukları unutmamak lazım artık günümüzün gerçeği teknolojiye ayak uydurmak için uzun süre vakit geçirilen çalışma masalarını ekstra konforlu tasarlamak gerekiyor.

nsa 2 çocuklu oda önerisi
nsa 2 çocuklu oda önerisi

Erkek çocuk odalarında kullanılan en popüler kahramanlar

Tabi her çocuğun sevdiği karakter yaşa göre değişiyor, izledikleri çizgi filmlerden oynadıkları oyunlara kadar çok farklı karakterlerle yaşıyorlar. Çok sevdikleri karakterlerle daha fazla vakit geçirmek isteyen çocuklar odalarında, kıyafetlerinde her yerde görmek istiyorlar. 2 erkek çocuk odası modellerinde en popüler kahramanlarda şu şekilde sıralanıyor; Spiderman, İronman, arabalar, batman, minyonlar aslında sadece karakter değil konsept olarak da düşünebilir ve mobilyalarla sınırlı kalmayıp halılar, avizeler, duvar dekorasyonları gibi konularda da bu konseptlerden faydalanabilirsiniz.

İki kız çocuğu için aynı oda fikirleri

Kız çocuklarının odalarındaki en sevdiği detaylar duvarlarda yer alıyor. Odalarına girdiklerinde kendilerini prensesler gibi hissetmek istiyorlar. Çocuk odası duvar dekorasyonu konusunda sonsuz fikirler var ama pembe, mor, lila gibi renklerden vazgeçemeyen kızlar çocukları için duvarların renkleri kendi içlerindeki rengarenk ışığı yansıtıyor. İşte size birkaç tane kız çocuk odası duvar dekorasyon fikirleri; 

duvar dekorasyonları kız çocuk odası
duvar dekorasyonları kız çocuk odası
duvar dekorasyonları kız çocuk odası
duvar dekorasyonları kız çocuk odası

Kız çocuk odalarında kullanılan en popüler kahramanlar

Kız çocuklarının tartışmasız ki en sevdikleri karakter kendilerini de öyle hissettikleri için prenses karakterleridir. Etrafınıza baktığınızda bir sürü küçük Elsa kostümlü prensesler görebilirsiniz. Bu karakterleri çok seven kız çocukları odası modellerinin her noktasında görmekten de büyük keyif alırlar. Burada dengeyi kurmak tabi ki ailelere düşer ama kızların sevdiği o parlak dünyayı basitleştirmek çok da kolay olmaz.

Çocuk odasını toplu tutma çözümleri?

Siz de birçok aile gibi çocukların eşyaları, oyuncakları, kitapları hiçbir zaman sığamıyor musunuz? Ufak dokunuşlarla işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz. Çoğu zaman yaşayan ev dağınıktır felsefesiyle ilerlense de aslında herkes evinin derli toplu olmasını ister, burada kurtarıcınız kutular olacaktır. Oyuncakları doldurduğunuz kutuların kapaklarını kapattığınızda ve yerine yerleştirdiğinizde emin olun artık eviniz gözünüze çok daha derli toplu gelecektir.

Son Yazılar

nur seda akaslan profil
Başlamaya hazırsan, bana biraz projenden bahset!
Whatsapp üzerinden bana ulaşırsan en kısa sürede sana dönüş sağlayacağım.
WhatsApp

Yazıyı Paylaş