nur seda akaslan logotype
duvar dekorasyon önerisi

2023 Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Nur Seda Akaslan

Nur Seda Akaslan

Mobilya, parkeler maliyetlerinden dolayı her sene değiştirmeye uygun olmayan ürünler bunu kabul ediyoruz ama duvarlarınızda yapacağınız küçük dokunuşlar evinizin havasını tamamen değiştirip sizi bambaşka bir ortamda hissettirebilir. Gelin beraber 2023 duvar dekorasyon fikirlerine bir göz atalım…

Mobilyalar, avizeler, halılar kadar duvar dekorasyonu da çok önemlidir, bazen çok güzel olan bir kanepenin arkasındaki duvara yaptığınız duvar dekorları, bir renk dokunuşu, kanepenizin patlamasına ve çok daha modern gözükmesine sebep olur. Önemli olan neyi nasıl kullanmanız gerektiğini bilmektir, zevkler tabi ki tartışılır kimisinin uygun bulduğu renk mixleri bazılarına pek de cazip gelmeyebilir. Unutmayın ki burası sizin eviniz ve siz kendinizi nasıl mutlu hissediyorsanız evinizi dekorasyonu da size uygun olmalıdır. Moda insanın kendine yakışanı giymesiyse, dekorasyonda insanın kendini konforlu ve pozitif hissetmesi demektir.

Duvar dekorasyonu hakkında tüyolar

2023 duvar dekorasyonu için sizlere tavsiyelerimiz arasında farklı duvar renkleri, farklı aksesuarlar ve tabi ki duvar dekor çıtası yer alıyor. 2023 yılında genel olarak soft renkli kanepelerin ön plana çıkacağını biliyoruz, bol bol griler, şeftali tonları, ekrular, bejler, uçuk pembeler, sessiz yeşiller, sakinleştirici maviler kullanacağız. Kanepe ya da mobilyalarda bu renklerin kullanımı sonrasında duvarlarda zıtlığı ve öne çıkmayı sağlamamız gerekecek.

Doğal ahşap çıtalar, çerçeveler duvarları süsleyecek

2023 genelinde beklenen renk skalası olarak değerlendirebileceğimiz, sessiz yeşiller ve sakinleştirici maviler duvarlarımızda da karşımıza çıkıyor dedik. Yeşillerin ön plana çıktığı yıllarda natürellik konuşulur. Yani doğaya dönüşte daha fazla saksı çiçekleri daha fazla doğal ahşap ürünler, aksesuarlar yer alır. Bu sene duvar dekorasyon örnekleri arasında duvarlarımızı süsleyecek renklere uygun olarak vazgeçilmezler arasında yine çerçeveler yer alacak, çerçeveler sessiz yeşille uyumlu olması için doğal ahşap oluyor.

Duvar Dekorasyon Önerisi

Galeri duvarı için yer açmalısınız

Duvar dekorasyonu için evinizin bir duvarında galeri duvarı için yer açmalısınız. Günümüzün modern evinin denenmiş ve gerçek bir parçası olan galeri duvarları, bir alanı zarif bir oturma odasına dönüştürecek şekilde kolayca yükseltebilir. Bir galeri duvarının nasıl oluşturulacağını bilmek, evinize renk, ilgi ve tonlarca kişilik eklemenizi sağlar. Galeri duvarı fikirleri, televizyon ekranının etrafında kümelenmekten merdivenlerden yukarı duvar kaplamasına ve hatta banyoya kadar evin hemen her alanına sığacak şekilde tasarlanabileceğinden, dekorasyon sırasında elinizin altında bulundurmak için kullanışlıdır. Bu sadece en sevdiğiniz resimleri yan yana koymakla ilgili değil; tek bir görsel parça olarak tutarlı bir şekilde çalışan, her parçanın nihai estetiğe katkıda bulunduğu ancak onu alt etmediği bir galeri duvarı küratörlüğünü yapmak için bir ustalık var. Sanatı ve çerçeveleri seçmekten onu nasıl ve nereye asacağınıza kadar çekiçle vurmaya başlamadan önce düşünmeniz gereken çok şey var.

2023’ün en popüleri duvar kemerleri

2023’ün en popüler dekorasyon örnekleri arasında konuşulanlar kavisli kanepeler ve kemer şeklinde kitaplıklar, kapılar, pencereler ama siz bunları yapamıyorsanız duvarınıza kemer şeklinde boyama yaparak da güzel bir dekorasyon şekli elde edebilirsiniz. Kemerli dekorasyonlar son yıllarda göze çarpıyor hatta kendi dekorasyonunu kendin yap mottosuyla çoğu kişi kendine kalıp çıkararak evinde kendi duvarlarını boyayarak ya da stickerlar alarak kendileri yapıyor. Hem pratik hem de çok şık olacaktır.

Duvar Dekorasyon Önerisi

Metal aksesuarlar kullanın

Duvar dekorasyonu fikirleri arasında duvar dekorasyonunu en zengin gösteren aksesuarlardan biri de metal aksesuarlar… Ne tablo gibiler ne çerçeve gibiler çok farklı ve gösterişli bir duvar dekorasyonu elde etmenizi sağlayacaklardır. Duvar dekorlarında kullanılan metal aksesuarlar hem mobilyaları destekleyen hem yemek odalarında yemek masalarının üstünü süsleyen aksesuarlar olarak kullanılıyor.

Duvar Dekorasyon Önerisi

Duvar aydınlatmaları için aplik tercih edin

Oturma odası aydınlatma fikirleri söz konusu olduğunda, dikkatinizin çoğunu tavana veriyorsunuz. Ancak ortam aydınlatması eklemeyi umuyorsanız, şık bir duvar apliği kullanmak, duvarlarınıza aynı anda ortam ışığı ve parlak bir tarz getirebilir. Duvar aplikleri, pratik ışık eklemenin yanı sıra, uzun bir duvar alanına oldukça dekoratif bir katkı olabilir.

Son Yazılar

nur seda akaslan profil
Başlamaya hazırsan, bana biraz projenden bahset!
Whatsapp üzerinden bana ulaşırsan en kısa sürede sana dönüş sağlayacağım.
WhatsApp

Yazıyı Paylaş